معرفی روغن موتور بهران

روغن موتور بهران

روغن موتور بهران یکی از محصولات برتر شرکت نفت بهران در ایران است که با کیفیت بالا و قیمت مناسب محصولات خود رضایت مصرف کنندگان را جلب کرده است.

ریختن روغن موتور در موتور خودرو
ریختن روغن موتور در موتور خودرو

                                                               

معرفی مختصر روغن های موتور بهران

می دانیم روغن موتورها همان روغن های خام هستند که با فرآیندهای دشوار از پالایشگاه استخراج شده اند و هر روغن موتور با گذشت از مراحل مختلفی چون تقطیر، سنتز و پالایش به دست آمده است. روغن موتورهای بهران نیز با گذشت از مراحل گفته شده تولید شده اند و مناسب برای محافظت از موتور در زمان کار کردن هستند.

افزودنی ها:

افزودنی های موجود در روغن موتورهای بهران سبب عملکرد صحیح موتور در شرایط سخت شده است. از جمله فواید روغن بهران تفکیک قطعات متحرک موتور با انجام روغن کاری است که سبب کاهش سایدگی و عمر طولانی موتور خواهد شد.

با بالا رفتنراندمان موتور مصرف سوخت کمتر شده و به همین دلیل روغن موتورهای بهران نقش موثری در حفظ محیط زیست دارند.

به طور کلی روغن موتورهای بهران سبب

 • تمیز شدن موتور
 • محافظت از موتور در مقابل ساییدگی و خوردگی در طولانی مدت
 • گرم کردن موتور با ویسکوزیته کم
 • کاهش انتشار گازهای سمی
 • روانکاری پایدار
 • پایین آمدن مصرف سوخت
 • پایین آمدن مصرف روغن موتور
 • محافظت از سیستم تصفیه و مبدل کاتالیزوری خواهد شد.

"حفظ

تفاوت روغن موتور بهران با سایر روغن موتورها

روغن موتورهای بهران مشتریان زیادی را دارد زیرا روغن موتورهای بهران بر حسب نیاز انواع خودرو تولید شده اند و علاوه بر خودرو برای موتورسیکلت و تراکتور نیز مناسب هستند زیرا دارای ویژگی های زیر هستند.

 • روغن کارآمد:

مواد افزودنی روغن موتورهای بهران سبب بهبود روغن کاری و کاهش ضایعات مکانیکی و در نهایت صرفه جویی سوخت شده است. بر حسب سبک رانندگی شما روغن موتورهای بهران سوختی کارآمد را دارند زیرا روغنی کارآمد هستند.

 • طول عمر خودرو:

هدف اصلی تولید روغن موتور، بالا بردن عمر خودرو است. روغن موتورهای بهران سبب مقاوم بودن موتور شما در مقابل پیری خواهند شد. برای طولانی تر شدن عمر خودرو خود فواصل استاندارد تعویض روغن را رعایت کنید.

 • روان کننده قوی:

انتخاب یک روغن موتور اشتباه سبب پخش مواد شوینده و حل رسوبات در مدار خواهد شد که سایدگی، پارگی و صدمات موتور را به دنبال دارد. روغن موتورهای نامناسب باعث خشک شدن مواد آب بندی (مهر، موم، آستین چربی و حلقه ها) خواهد شد. پس انتخاب یک روان کننده قوی مانند بهران برای موتور لازم است.

مزایای استفاده از روغن موتور بهران:

روغن موتور برای موتور خودرو
روغن موتور برای موتور خودرو

                                           

 • مایع اساسی:

روغن موتورهای بهران برای انواع خودروها از جمله وسایل نقلیه سنگین مانند کامیون مناسب است. مایع اساسی روغن موتورهای بهران سبب کارکرد بهینه موتور هر نوع خودروی شده زیرا موتور را روانکاری و خنک خواهد کرد.

 • عملکرد خوب موتور در هر دمایی:

مایعات خودرو در هر دماهای بسیار سرد یا بسیار گرم تحت تأثیر قرار خواهند گرفت اما شما با استفاده از روغن موتورهای

بهران موتور خودروتان در هر دمای عملکرد خوبی را دارد زیرا روغن موتور در مقابل گرما و سرما مقاوم است.

 • تعویض روغن :

با انتخاب روغن  بهران دیگر نیازی به تعویض روغن موتور در فواصل کوتاه ندارید و فواصل تعویض روغن تان افزایش خواهد یافت.

 • سوخت کمتر:

تنظیمات خاص روغن موتورهای بهران سبب مصرف سوخت بهینه و طول عمر بیشتر موتور خواهد شد. به جزء انتخاب بهترین روغن موتور برای خودرو، شما می بایست برای بالا بردن عمر موتور خود ملاحضات زیر را در نظر بگیرید.

 • سبک رانندگی:

اگر سبک راندن شما سریع است و شما دارای یک خودرو اسپرت هستید علاوه بر انتخاب یک روغن موتور برتر، روغن موتور مناسب با سبک رانندگی خود را انتخاب کنید. روغن موتورهای مصنوعی برای شما مناسب تر است.

 • سازگاری:

اگر از ترکیب روغن موتور معمولی و روغن موتور مصنوعی برای موتور خود استفاده کنید موتور شما صدمه ای نمی بیند اما مزایای روغن موتور مصنوعی کاهش خواهد یافت. پس بدانید که موتور شما چه روغن موتوری لازم دارد. مثلا برخی خودروها نیاز به روغن موتور معمولی دارند در حالی که برخی دیگر از خودروها نیاز به روغن موتور مصنوعی دارند.

 • مواد افزودنی:

زمانی که روغن موتور بهران را برای خودرو خود انتخاب کردید متوجه خواهید شد که افزودنی های روغن  بهران با سایر روغن موتورها متفاوت است.

مواد افزودنی یک روغن موتور شامل ضدکف، پراکندگی، مواد شوینده، مهار کننده خوردگی، آنتی اکسیدان ها، بهبود دهنده

 

وییکوزیته و ضدسایش است. خودتان با مقایسه چند نمونه از روغن موتورهای بهران با سایر روغن موتورها متوجه مرغوبیت و کیفیت مواد افزودنی روغن موتورهای بهران خواهید شد.

نکاتی در مورد انتخاب روغن موتورهای بهران

پس از انتخاب نوع روغن موتور راهنمای روغن موتور را مطالعه کنید. منظور از راهنمای روغن موتورهای بهران اطلاعات تولیدکننده، نوع خودرو و روغن خودرو مناسب برای مدل خودرو شما است. شما باید مرتبا روغن موتور خودرو خود را عوض کنید و در صورت استفاده از روغن موتورهای بهران باید برای همیشه از برند و ویسکوزیته روغن موتورهای بهران استفاده کنید. به جزء انتخاب روغن موتورهای بهران که از روغن موتورهای برتر بازار هستند شما باید نوع روغن موتور را

 

نیز در نظر بگیرید. برای انتخاب نوع روغن موتور به مدل، مسافت طی شده، سال و دیگر موارد خودرو توجه کنید. در صورت انتخاب روغن موتورهای مصنوعی بهران، روغن موتورهای مصنوعی را ارزیابی کنید.

"بسته

اگر منظور از استفاده شما از روغن موتور برای اهداف عادی بوده، روغن موتورهای عادی برای خودرو شما مناسب است.

فرقی ندارد که شما کدام برند روغن موتور را انتخاب کنید، روغن موتور باید دارای استاندارد باشد تا از موتور شما محافظت کند. انتخاب یک برند مناسب برای روغن موتور نیز ضروری است. شاید مایلید به جای روغن موتورهای بهران از یک روغن موتور معمولی و ارزان قیمت تر استفاده کنید، چنین محصولاتی خصوصیات روان کننده را ندارند و در مقابل گرما مقاوم نخواهند بود. در صورت استفاده از روغن موتورهای بهران دیگر با نشتی روغن که به دلیل اتصالات نامناسب میل لنگ است روبرو نخواهید شد زیرا روغن  بهران سبب انعطاف و استحکام موتور خواهد شد.

در زمان تعویض روغن شما به یک فیلتر روغن نیاز دارید و باید از فیلتر روغن استفاده کنید که شاید خودرو شما به روغن موتور بیشتری نیاز داشته باشد.

انواع روغن موتورهای بهران برای انواع مختلف خودرو

برخی از انواع روغن موتورهای بهران برای خودروهای گوناگون موارد زیر است.

 • سوپر رانا:

روغن موتوری برتر مناسب برای موتور خودروهای ساخته شده سال ۲۰۱۱ به بعد و تمام سینتتیک است و دارای

API SN و SAE 5W-30 است.

 • بهران رانا:

روغن موتورهای بهران رانا مناسب برای خودروهای ساخته شده سال ۲۰۰۶ به بعد است که کیفیت بالایی را دارد. روغن موتورهای بهران رانا در بسته بندی های ۱ و ۴ لیتری به بازار عرضه شده اند که تمام سینتتیک، SAE 5W-30  و API SM/CF است. مناسب برای خودروهای چون کیا سراتو، هیوندا النترا، سوزوکی گرند ویتارا، نیسان تیانا و مزدا ۳ است. نوع دیگری از روغن موتورهای بهران رانا روغن موتورهای نیمه سینتتیک،  SAE 10W-40و API SM/CF هستند که تنها در بسته بندی ۴ لیتری عرضه شده اند و مناسب برای خودروهای پژو ۲۰۷، مگان، دنا پلاس، جک  SS-S7، چانگان CS35، هایما S7، امگراند ۷ و لیفان X50-x60 است.

 • سوپر پیشتاز بهران:

روغن  بهران از نوع سوپر پیشتاز مناسب خودروهای تولید شده سال ۲۰۰۲ به بعد است و APISL/CF  و SAE 20W-50 را دارد.

 

"<yoastmark

 • بهران تکتاژ:

روغن موتوری با SAE 20W-50 و API SG/CD است که در بسته بندی فلزی و کوارت به بازار عرضه شده و مناسب خودروهای پراید کاربراتوری و پژو RD است.

 • سوپر رانا:

سوپر رانا با  API SNو  SAE 0W-20 مناسب برای صرفه جویی در مصرف سوخت است.

 • بهران بهمن:

روغن  بهران بهمن ضدجوش، ضدزنگ و ضدیخ برای خودروهای دیزلی و بنزینی است که در بسته بندی گالن، ۵/۲ لیتری و کوارت در بازار موجود است.

 

 

 

"استفاده

 

 

مارا در اینستاگرام دنبال کنید

مقالات مرتبط :

روغن موتور

خرید روغن موتور  و انواع آن

محصولات مرتبط:

روغن موتور

روغن گیربکس

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 1 =