مرکز فروش تسمه به همراه معرفی انواع و کاربرد ها

تسمه ها ی صنعتی

تسمه یک وسیله‌ای است که از نظر ظاهری مثل یک حلقه‌ی انعطاف پذیر است که کارش پیوند دادن مکانیکی و انتقال انرژی بین دو شفت است.  برخی از تسمه ها در مرکز فروش تسمه قابل اندازه‌ گیری هستند. تسمه ‌ها را برحسب میلی متر یا اینچ اندازه گیری می‌کنند. باید این نکته را در نظر داشت که تسمه  دو قطر داخلی و خارجی برای اندازه‌گیری دقیق دارد. هر قطر دارای یک واحد معینی است این واحدها برای قطر خارجی میلی متر و برای قطر داخلی اینچ است . تسمه ها از جنس های مختلفی چون چرم، پارچه، پلاستیک و پلیمر مصنوعی ساخته شده اند.

 

مرکز فروش تسمه ها

 آشنایی با  انواع تسمه

پس از اینکه راجع به تسمه شناخت پیدا کردیم بهتر است که انواع آن را نیز به خوبی بشناسیم. تسمه‌ها انواع مختلفی دارند این انواع عبارتند از: تسمه تخت، تسمه گرد ،تسمه شیاردار و دندانه دار ،تسمهVشکل و….

 آشنایی با  انواع تسمه ها

کار یک تسمه

کار اصلی یک تسمه سالم انتقال نیرو است که این انتقال نیرو در مدل‌های مختلف تسمه میزان مختلفی هم دارد .مثلا این مقدار نیرو را در تسمه تخت اندازه‌گیری می‌کنیم. هرچه عرض تسمه تخت بیشتر باشد توانایی انتقال نیرو در تسمه تخت افزایش می‌یابد . این بزرگ بودن عرض تسمه تخت فایده اش این است که فاصله‌های نسبتا دور از هم را به هم متصل می‌کند. گاهی ممکن است که تسمه برای انتقال نیرو نیاز به قدرت بالایی داشته باشد در این صورت استفاده از تسمه V شکل بسیار ضروری است.

 در مراکز فروش تسمه، تسمه ی V شکل که قدرت بالایی در جهت انتقال نیرو دارد بیشتر  به فروش می‌رسد. چون این تسمه توانایی بالایی در انتقال قدرت دارد کارخانه‌ها و صنایع بیشتر از آن می‌خرند و استفاده می‌کنند.

کار یک تسمه ها

 مزایای تسمه ها

تسمه‌ها بسته به مدل‌های مختلف خود مزایای خاصی را هم دارند یعنی یک نوع تسمه مزیتی دارد که دیگری آن را ندارد. یکی از مزیت‌هایی که همه تسمه‌ها دارند و در بین همه‌شان یکسان است کاهش آلودگی صوتی در  هنگام انجام کار است. توضیح این کمی صدا به این صورت است که دندانه های تسمه بسیار کم‌تر به هم برخورد می‌کنند و صدای کمتری تولید می‌شود..در این صورت نیازی به روغن کاری دندانه ها نیست روغن کاری تسمه زمانی اتفاق می‌افتند که صدای تسمه بسیار زیاد باشد.

مزیت دیگری که یک تسمه دارد این است که  با نصب آن بر روی خودرو دیگر نیاز به  بررسی کردن موازی بودن شفت ها در چرخ دنده ها نداریم. مرکز فروش تسمه‌ها از این مورد کاملا اگاه هستند و افراد را راهنمایی می‌کنند.

 مزایای تسمه ها

 معایب تسمه ها

معایبی که ممکن در تمامی تسمه‌ها وجود داشته باشد کاهش قدرت در انتقال نیرو است که به ندرت در تسمه‌های فرسوده دیده می‌شود. یکی دیگر از معایب تسمه‌ها کم بودن عمر زنجیرهای تسمه است زیرا هر لحظه امکان پاره شدن آن و توقف کار در خودرو وجود دارد. فروش این نوع تسمه‌ها در یک مرکز فروش تسمه باعث ضرر کارکنان آن مرکز است.

 معایب تسمه ها

 

 علائم خرابی تسمه

تسمه ها وقتی خراب می‌شوند و دیگر کارایی لازم را ندارند از خود علائمی نشان می‌دهند این علائم عبارتند از ترک خوردن، پوسیدگی یا ساییدگی و کاهش قدرت موتور و …. تسمه تایم نوع دیگری از تسمه است که درون محفظه خودروها وجود دارد و تعبیه شده است.

تسمه با گذر زمان نیاز به تعویض دارد زیرا دارای بازه زمانی خاصی است که بسته به نوع موتور و خودرو زمان‌بندی می‌شود . بهتر است تعویض و جایگزینی تسمه قبل از بروز علائم خرابی تسمه باشد زیرا تسمه زمانی که شروع به از بین رفتن می‌کند از خود صدای ناگهانی تولید‌ می‌کند. گاهی هم بعد از خرابی تسمه از کاپوت خودرو دود بلند می‌شود که به موتور و سوپاپ‌ها صدمه‌ی بدی وارد می‌کند.

به همین دلیل برای این که به طور ناگهانی تسمه‌ تایم خودرو یا تسمه‌های دیگر در هنگام انجام کار کار پاره نشوند و آسیبی به خودرو نزنند مرکز فروش تسمه و یا مرکز ‌معاینه فنی در خصوص تسمه‌ها، قبل از فروش و استفاده در خودرو آن را از نظر سلامت بررسی می‌کنند.

 علائم خرابی تسمه ها

نکات مهم در خریداری تسمه

نکاتی مهمی که در خریداری یک تسمه باید رعایت کرد این است که در بازار تسمه برند‌های زیادی هستند که به فروش تسمه می‌پردازند. وجود این برندهای مختلف انتخاب و خرید شما را سخت‌تر خواهد کرد  مخصوصا  وجود برند‌های معروفی چون پاورگریپ گیتس، دایکو، دانگیل، و…. که فرد را در سردرگم می‌کند . برای خرید یک تسمه خوب باید از مشاوران خبره آن حوزه مشورت گرفت. نکته مهم دیگری  که در خریداری تسمه باید به آن توجه کرد و در اولویت خود قرار داد این است که به خرید کیت کامل، تعداد دندانه ها، طول تسمه ،جنس تسمه و در نهایت عامل مهمتر برند معتبر توجه ویژه‎ای کرد . برای خرید یک تسمه خوب  می توان از مشاوران مرکز فروش تسمه برای خرید بهتر کمک گرفت تا نکات اصولی‌تری را در اختیار ما قرار دهند و در خرید تسمه خوب به ما کمک کنند.

 بنابرین برای خرید تسمه خوب ملاک خود را کشش ، میزان مقاومت و استاندارد بودن تسمه قرار دهید تا در گذر زمان دچار مشکلات زیادی نشوید و مجبور نشوید هزینه اضافی پرداخت کنید.

نکات مهم در خریداری تسمه ها

 

 

فروش تسمه‌های صنعتی

مرکز فروش تسمه با ارائه سایت‌های اینترنتی و به کارگیری مشاوران خبره راهنمایی‌های لازم را برای خرید یک تسمه صنعتی خوب به مشتریان ارائه می‌کند تا از سراسر کشور بهترین تسمه را خریداری کنند. در ایران انواع مختلفی از تسمه صنعتی تولید و راهی بازار می‌شود که مقاومت و استاندارد‌های لازم یک تسمه خوب را دارد تا نیاز‌های مردم را در جهت خریداری تسمه رفع کند. نکته قابل توجه در اینجا این است که  دستگاه‌هایی که نیاز به تسمه صنعتی دارند باید قطعه یدکی نیز داشته باشند تا بعد از کلی کارکرد برای تعویض به مشکلی برنخورند.

فروش تسمه ها ی صنعتی

فواید خرید تسمه صنعتی از نمایندگی های معتبر

فوایدی که خرید تسمه صنعتی از یک نمایندگی‌ معتبر دارد این است که بدون واسطه و به طور مستقیم  تسمه صنعتی را می‌توان دریافت و استفاده کرد. دوم این‌که خرید تسمه از مرکز فروش معتبر مقرون به صرفه‌تر است و تنوع گوناگونی هم برای خرید وجود دارد. اهمیتی که یک تسمه صنعتی موجود در یک مرکز فروش تسمه معتبر دارد این است که ضخامت و میزان کشش بالا داشته باشد.

فواید خرید تسمه ها ی صنعتی از نمایندگی های معتبر

بهترین برند تسمه در بازار و مرکز فروش تسمه در ایران

شرکت هایی بی شماری چون مرکز فروش تسمه با هدف تولید بهترین مارک تسمه در تلاش هستند تا در بازار به معروفیت برسند. شرکت هایی که در این عرصه فعالیت دارند شامل اطلس تسمه، تسمه فجر و صنایع لاستیکی سهند و….می‌باشند.

 

محصولات مربط :

مقالات مرتبط :

 

مارا در اینستاگرام دنبال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 3 =