لنت ترمز

لنت ترمز

در بین لنتهای ترمز که در بازار لوازم یدکی ایرانی می توان یافت ، تعدادی از آن ها ویژگی هایی دارند که از سوی خریداران بیشتر مورد توجه بوده و از لنتهای دارای کیفیت و مرغوب بازار به شمار می آیند. این یک واقعیت است که میان برندهای موجود و مدل هایی که از لنتهای ترمز یافت می شود ، متناسب با هزینه ای که برای خرید آن می شود می توان لنت ترمز مناسب را تهیه نمود.

می توان به عنوان نمونه در میان لنت های ترمز به لنت سرامیکی اشاره نموده که به جهت نرمی موادی که در قسمت لنت وجود دارد به خوبی می تواند به دیسک اتصال یافته و دارای دوام بسیار خوب و کمترین میزان صدا می باشد که البته در میان لنتهای ترمز دارای قیمت بیشتری نیز می باشد.

در میان قطعات خودرو برخی از آن ها نیاز است که به صورت پیوسته تعمیر و یا تعویض گردند. لنتهای ترمز نیز یکی از همین موارد محسوب می شود که در سیستم ترمز خودرو استفاده شده و بایستی به صورت دوره ای تعویض گردد. همین موضوع دلیل وجود تنوع بسیار زیاد لنتهای ترمز در بازار می باشد.

انواع لنت ترمز

این نکته مهم است که بدانید لنتهای ترمز ی که در بازار لوازم یدکی عرضه می شوند دارای محاسن و معایبی هستند. لنت هایی که از مواد مختلفی تشکیل شده و هر یک دارای کارآیی های متفاوتی می باشند.

انواع لنت ترمز

۱-لنتهای ترمز از نوع ارگانیک :

از این نوع لنت در برخی از خودروها استفاده می شود. این نوع از لنت این قابلیت را دارد که دوام سیستم ترمز خودرو را افزایش دهد. البته بایستی گفت که برای محیط و مسیرهای کوهستانی چندان گزینه ی مناسبی نمی باشد و در صورتی که دچار رطوبت باشد از میزان کارآیی آن کاسته می شود.

۲-لنتهای ترمز نوع نیمه فلزی :

موادی که در این نوع از لنت استفاده می شود از کامپوزیت فلز می باشد که دارای توانایی ترمز بسیار خوبی بوده و طول عمر آن نسبت به لنت های ارگانیک بالاتر می باشد.

۳-لنت های ترمز نوع فلزی :

در میان لنتهای ترمز، نوع فلزی از کیفیت و مرغوبیت بسیار بالایی برخوردار است و قیمت آن نیز به نسبت دیگر لنت ها بیشتر می باشد. اما این نوع را می توان در موقعیت های متفاوتی استفاده نمود. تنها ایراد لنت های فلزی آن است که در زمان کوتاهی روتور را فرسوده می کند.

۴-لنت های ترمز نوع سرامیکی :

این نوع لنت گران ترین لنت موجود در بازار می باشد. طول عمر بالای آن و قابلیت ترمز مناسبی که دارد آن را به یکی از بهترین انواع لنت تبدیل کرده است. این نوع از لنت به خوبی می تواند دمای بالا را تحمل کرده و در رطوبت نیز بهترین قابلیت ترمزگیری را داشته باشد.

بهترین لنت ترمز

روش کار لنتهای ترمز در سیستم ترمز خودرو به این شکل است که پس از آن که صفحه ی لنت روی روتور فشار وارد می کند اصطکاک حاصله باعث می شود که کفشک ها به سوی روتور فشار وارد کرده و از سرعت خودرو کاسته شود و در نهایت متوقف گردد.

بهترین لنت ترمز

اهمیت لنتهای ترمز در خودرو به دلیل ارتباط مستقیم با امنیت خودرو و سرنشینان آن، باعث می شود تا هنگام خرید آن در میان برندهای مختلف بهترین لنتهای ترمز و مناسب ترین آن ها برای خودروی خود را انتخاب نماییم. این موضوع البته به نوع رانندگی و موقعیت های جغرافیایی افراد نیز بستگی دارد.

برای مطالعه بیشتر با ما همراه باشید:

پیج اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + یک =