خرید روغن موتور و انواع آن

خرید روغن موتور

خرید روغن موتور و انواع آن

زمانی که برای خرید روغن موتور مراجعه می­کنید، چه نوع روغن موتوری را انتخاب می­کنید؟ تعیین بهترین نوع روغن موتور برای یک خودرو چه روغن معمولی، ترکیبی مصنوعی یا مصنوعی کامل و …  باشد به عوامل مختلفی بستگی دارد.

برخی از این عوامل مانند آب و هوا منطقه­ای که در آن زندگی می­کنیم، عادت­های رانندگی شما و یا حتی سن موتور خودرو عوامل بیرونی و خارجی هستند.

عوامل ثابت انتخاب روغن موتور نیز بر اساس نوع موتور خودرو و مشخصات سازنده آن سنجیده می­شود. همین عوامل ثابت باعث می­شود تا شما بخواهید در مورد انواع روغن موتور اطلاعاتی به دست بیاورید.

برای به دست آوردن این اطلاعات در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا در هنگام خرید روغن موتور بتوانید انتخاب بهتری بر اساس نوع موتور خودرو خود داشته باشید.

معرفی انواع روغن موتور

به صورت کلی چهار نوع روغن موتور در بازار موجود است که عبارت­اند از:

 

  1. روغن موتور مصنوعی کامل

این نوع روغن موتور برای خودروهایی مناسب است که خواهان حداکثر عملکرد سطح و روانکاری موتور هستند و از ویژگی­های آن می­توان موارد زیر را نام برد:

  • سطح ویسکوزیته بالاتری برای موتور خودرو فراهم می­کند.
  • روغن مصنوعی کامل، مقاومت موتور در مقابل اکسیداسیون و خرابی حرارتی را افزایش می­دهد.
  • به کاهش لجن روغن موتور کمک می­کند.

قیمت روغن موتور مصنوعی به صورت معمول دو تا چهار برابر روغن­های معمولی است. با توجه به این موضوع بهتر است قبل از انتخاب این روغن موتور با تکنیسین خودرو خود مشورت کنید و از مناسب بودن آن برای خودرو اطمینان حاصل کنید.

در هنگام خرید روغن موتور مصنوعی کامل توجه داشته باشید که در صورت شرایط زیر استفاده از آن می­تواند مناسب­ترین گزینه برای شما باشد:

  • در صورتی که آب و هوای محل زندگی شما دارای زمستان­های بسیار سرد و یا تابستان­های بسیار گرم است.
  • از وسیله نقلیه خود برای حمل و نقل بار و یا بکسل کردن استفاده می­کنید.
  • وسیله شما دارای یک موتور قدیمی است.

 

  1. روغن موتور ترکیبی- مصنوعی

روغن موتور ترکیبی مصنوعی از اکثر ویژگی­های روغن مصنوعی کامل برخوردار است اما نسبت به آن از قیمت مقرون به صرفه­تری برخوردار است.

خرید روغن موتور

از مواد تشکیل دهنده این نوع روغن می­توان به ترکیبی از روغن پایه­های مصنوعی و معمولی و همچنین مقداری از مواد افزودنی اشاره کرد. مواد افزودنی مقاومت موتور خودرو را در برابر خواص عالی در دمای پایین و اکسیداسیون افزایش می­دهد.

مخلوط مصنوعی این نوع روغن نیز برای رانندگان خودرو سوئیچ کردن را از روغن مصنوعی به روغن معمولی راحت­تر می­کند که این یکی از دلایل مهم محبوبیت روغن ترکیبی- مصنوعی در بین رانندگان محسوب می­شود.

 

  1. روغن موتور معمولی

روغن معمولی از رایج­ترین روغن­های مصرفی رانندگان محسوب می­شود که در هنگام خرید روغن موتور معمولا آن را انتخاب کنید. استفاده از آن برای انواع موتور خودروها طراحی شده است اما برای موتورهای سبک عملکردی ایده­آل دارد.

 

  1. روغن موتور مسافت پیموده شده بالا

این نوع روغن مناسب خودروهایی بالاتر از ۷۵۰۰۰ مایل ساخته و طراحی می­شوند. این نوع روغن به وسیله کاهش مصرف روغن، نشست روغن را به حداقل می­رساند و و در موتورهای قدیمی باعث کاهش دود می­شود.

روغن موتور

فیلتر روغن

بررسی تعویض روغن اولیه ماشین صفر

پیج اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =