خرید اینترنتی شمع موتور

خرید اینترنتی شمع موتور

توضیحاتی در مورد شمع خودرو:

امروزه اتومبیل­هایی که با انواع سوخت اعم از بنزین، گازوئیل، گاز CNG و گاز LPG کار می­کنند، برای انجام عملیات احتراق در داخل موتور اتومبیل نیازمند قطعه­ای هستند که کار جرقه­زنی را انجام داده و با این کار، موتور اتومبیل را روشن نماید.این وظیفه بر عهده­ی قطعه­ای بنام شمع یا به زبان انگلیسی Sparking Plug می­باشد.فرآین احتراق موتور اتومبیل به این صورت است کهابتدا با مکش سوخت به داخل موتور و پس از ترکیب آن با هوا، شمع وظیفه جرقه­زنی را انجام داده و فرآیند احتراق انجام می­شود.پس از اینکه فرآیند احتراق بصورت کامل انجام گردید، سایر قطعات مکانیکی اتومبیل شروع به حرکت می­کنند. شمع خودرو، یکی از قطعات اصلی موتور بوده که وظیفه­ی جرقه زدن و روشن نمودن خودرو را دارد. شمع جزء قطعات مهم خودرو به­شمار می­رود و اگر بطور صحیح کار نکند؛ خودرو قادر به حرکت نخواهد بود.

اجزای تشکیل دهنده شمع خودرو و کارکرد کلی آن:

شمع خودرو از الکترود، عایق و واشر و غیره تشکیل شده­است که در داخل محفظه­ی احتراق درون سیلندر جای می­ گیرد و از طریق گرفتن جریان ولتاژ برق و جرقه زدن،باعث انفجار بخار فشرده­ی بنزین موجود در محفظه­ی احتراق شده و نیروی لازم را برای به حرکت درآوردن خودرو تامین می­کند. یعنی هنگام انفجار، سیلندر خودرو به سمت پایین حرکت کرده و با پاشیدن بنزین توسط انژکتور موتور به داخل سیلندر و پس از فشرده شدن بنزین توسط سوپاپ، شمع ایجاد جرقه نموده و در داخل محفظه­ی احتراق انفجار صورت گرفته و موجب روشن شدن موتور خودرو می­گردد.

اجزای تشکیل دهنده شمع خودرو

دسته­ بندی شمع به انواع سرد و گرم:

شمع خودرو در داخل بازار ( خرید اینترنتی شمع موتور )به شمع­های سرد و گرم تقسیم می­شوند. شمع­های سرد در بازار بعنوان شمع­های پایه کوتاه شناخته می­شوند و بدلیل کوتاهی که دارند، گرما را سریعا از خود عبور می­دهند؛ از نظر حرارت، سردتر از شمع­های پایه بلند بوده و این خاصیت باعث شده تا فرآیند احتراق و جرقه زنی زودهنگام در محفظه­ی احتراق انجام نشود و از آسیب رساندن به دیگر قطعات خودرو جلوگیری شود.دوام  شمع­های سرد، بیشتر از شمع­های گرم می­باشد.

شمع­های گرم را در داخل بازار بعنوان شمع­های پایه بلند می­شناسند و بدلیل طول بلندی که دارند، گرما را در خود نگه داشته و موجب کوتاه شدن زمان احتراق در محفظه­ی احتراق می­گردند و طول عمر کمتری نسبت به شمع­های پایه کوتاه دارند.

با توجه به نکات ذکر شده فوق باید به این نکته توجه داشته باشیم که استفاده از شمع موتور، بستگی به نوع خودرو دارد و اگر خودرو از نوع موتور گرم باشد باید ترجیحا از شمع­های سرد و اگر از نوع موتور سرد باشد، باید از شمع­های گرم استفاده گردد.

و

 شمع موتور

دسته­ بندی شمع خودرو بر اساس هسته­ ی شمع به سه دسته­ی مسی، ایریدیوم و پلاتینیوم تقسیم می­شوند. شمع­های رایج در بازار داخل ایران اغلب از نوع شمع مسی می­باشند. چون نسبت به دو نوع دیگر ذکر شده، ارزان­تر هستند. همچنین، چون مس رسانای خوبی برای عبور جریان الکتریسیته بوده، گرما را هم به خوبی انتقال می­دهد. به همین دلیل گرمای محفظه­ی احتراق خیلی سریع به بخش ترمینال شمع منتقل شده و این امر سبب از بین رفتن سر وایرها می­شود.به همین دلیل عمر شمع­های مسی کوتاه است و باید تقریبا پس از طی مسافتی حدود ۲۰۰۰۰ کیلومتر، تعویض گردند.

شمع­های ایریدیومی نوعی دیگر از شمع­های خودرو می­باشند که قیمت آنها نسبتا گران است ولی با این وجود، مقاومت بیشتری نسبت به گرما دارند و حداقل بطور میانگین هر ۱۴۰۰۰۰ کیلومتر یکبار نیاز به تعویض دارند.

شمع­های پلاتینیومی هم تقریبا مشابه به شمع­های ایریدیومی می­باشند و از لحاظ عنصر شیمیایی از یک خانواده هستند.

با توجه به توضیحات فوق الذکر،لطفا برای خرید اینترنتی شمع موتور به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید.

برای مطالعه بیشتر با ما همراه باشید:

پیج اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *