ترمز سمند به همراه معرفی بهترین لنت ترمز

آشنایی با انواع و بهترین لنت ترمزهای سمند

آشنایی با انواع و بهترین لنت ترمزهای سمند

لنت ترمز که قدرتی ۱۰ برابر قدرت موتور خودرو دارد قطعه ای حیاتی در خودرو می باشد. لنت ترمز سمند که با ۴۰۵ یکسان است در انواع متفاوتی با کیفیت های مختلف در بازار وجود دارد. لنت های خارجی و ایرانی زیادی برای خودروی سمند در بازار موجود است که طبعا قیمت های متفاوتی نیز دارند.

انواع لنت ترمز سمند به ارگانیک، فلزی، نیمه فلزی، سرامیکی و آزبستی دسته بندی می شوند لنت ترمز از آنجایی که در ایمنی خودرو نقش مهمی دارد، قطعه ای است که باید توجه کافی به آن صورت بگیرد.

اگر لنت ترمز کیفیت خوبی نداشته و یا به موقعه تعویض نشود به دیگر قطعات ترمز خودرو نیز می تواند آسیب برساند. اگر لنت ترمز خودرو شما نیاز تعویض داشته و این کار را به موقعه انجام ندهید ممکن است آسیب به دیسک خودرو را نیز برایتان به همراه داشته که هزینه بسیاری روی دستتان خواهد گذاشت. بنابراین روی این قطعه حیاتی یعنی لنت ترمز با دقت عمل کنید.

 

لنت ترمز سمند انواع مختلفی دارد که با توجه به مدل خودرو باید مورد مناسب را انتخاب کرد

 

خرید لنت ترمز سمند

شاید مهم ترین دغدغه شما خرید اصل و با کیفیت قطعه خودرو خود باشد و به دنبال خریدی مطمئن هستید. ایساکو شرکتی است که قطعات مختلف مانند لنت ترمز سمند را در اختیار مصرف کنندگان می گذارد و مستقیما زیر نظر شرکت ایران خودرو می باشد. شرکت ها و نمایندگی های دیگری نیز وجود دارند که لنت ترمز سمند خود را با اطمینان از اصل بودن آن می توانید از این نمایندگی ها تهیه کنید.

البته با مشغله و زندگی های پر هیاهو امروزی شاید زمانی برای خرید حضوری نداشته باشید که در این صورت می توانید به صورت آنلاین نیز از فروشگاه ها و نمایندگی های معتبر کالای مورد نظر خود را خریداری کنید. توجه داشته باشید که هنگام خرید حتما ضمانت اصل بودن و گارانتی لنت ترمز سمند خریداری شده را بررسی کنید.

خرید محصول با کیفیت

اگر کوچک ترین مشکلی در قطعه خریداری شده وجود داشته باشد می تواند به منزله از دست دادن جان خود و یا همراهتان در خودرو تمام شود. بنابراین حتما هنگام خرید دقت کرده و محصولی با کیفیت خریداری کنید. لنت ترمزها می توانند کاسه ای و یا دیسکی باشند که معمولا در خودروهای قدیمی تر از لنت ترمز کاسه ای برای چرخ های عقب استفاده می کرده اند که قیمت ارزان تری نیز نسبت به دیسکی دارد. اما در خودروهای جدیدتر برای چرخ های عقب و جلو از لنت ترمز دیسکی استفاده می کنند.

لنت ترمزهای دیسکی قدرت و دوام بالاتری داشته به همین دلیل در خودروهایی مانند سمند که زمان ترمز گرفتن فشار خودرو بر جلوی آن بیشتر است از این لنت ترمز برای چرخ های جلو استفاده می کنند. اما برای چرخ های عقب از لنت های کاسه ای که قدرت کمتری دارند بهره می برند. همچنین در مدل های به روزتر و جدید سمند LX برای چرخ های عقب از لنت ترمز لقمه ای نیز استفاده می کنند که قدرت بالاتری نسبت به نوع کاسه ای دارد.

 

لنت ترمز قطعه ای حیاتی در خودرو بوده که در صورتی خرابی به سایر قطعات ترمز نیز آسیب وارد می کند.

 

بهترین لنت ترمز سمند

در خودروهای که دارای ترمز ABS هستند، تمام شدن قطعه خودرو همراه با هشدار و روشن شدن چراغی خواهد بود. سمند نیز از این فناوری بهره مند می باشد. لنت ترمز سمند که در قسمت جلویی قرار دارد معمولا بیشتر از لنت ترمز عقب مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر با ترمز کردن صدای نا متعارف از خودرو می شنوید و یا ترمزتان دیر اقدام می کند احتمالا باید لنت ترمز خود را تعویض کنید. مدل سمند شما در نوع لنتی که باید تهیه کنید موثر است. علاوه بر مدل سمند نوع رانندگی شما نیز در طول عمر لنت ترمز سمند تاثیر مستقیم دارد.

بهترین لنت ترمز سمند

لنت ترمز جلو سمند

 

مارک ها و انواع مختلفی از لنت ترمز در بازار موجود است که اگر به درستی انتخاب نکنید متضرر خواهید شد. از بهترین برندهای برای لنت ترمز سمند می توان به برند ایساکو، کیو HI-Q، برند کره ای گلد Gold، برند امکو، لنت پارس و… اشاره کرد.

از جدیدترین برندها  که به تازگی در بازار پر طرفدار شده است مارک LYNX بوده که علاوه بر کیفیت از قیمت خوبی نیز برخودار است. معمولا لنت تر مز قسمت جلویی برای سمند معمولی، LX و سمند EF7 مشابه و برای محور عقبی در سمندهای EF7 و  LX شبیه بهم هستند.

اگر از آن دسته افرادی هستید که از خودرو خود استفاده زیادی می کنید بهتر است از لنت ترمز سمند فلزی و یا سرامیکی استفاده کنید که دوام بالاتری دارند. و اگر استفاده زیادی از خودرو ندارید و گه گاهی با آن رانندگی می کنید از مدل های نیمه فلزی، آزبستی و ارگانیکی می توانید استفاده کنید.

 

 

لنت ترمز گلد که برند با کیفیتی است.

قیمت لنت ترمز  در بازار

با توجه به برند و نوع لنت ترمزی که خریداری می کنید قیمت ها می تواند متفاوت باشد. همچنین قیمت لنت تر مز برای چرخ های عقب و یا جلو خودرو نیز در قیمت متفاوت هستند. قیمت لنت ترمز سمند با نوسانات ارزی بازار همسو بوده و مرتبا قیمت متفاوتی در بازار دارد. بنابراین قبل از خرید حتما از نمایندگی های معتبر قیمت روز را استعلام گرفته و بعد اقدام به خرید کنید.

از محصولات بی کیفیت تقلبی و افراد منفعت طلب در بازار قطعات خودرو غافل نشوید. به دلیل افزایش قیمت قطعات و وجود نوسانات افراد سودجوی زیادی وجود دارند که جنس را با قیمت بالاتر و یا محصول ارزان قیمت بی کیفیت را به دست مصرف کننده می رسانند. لنت ترمز قطعه مهمی در خودرو بوده و اصلا شوخی بردار نیست بنابراین اسیر طمع نشده و لنت با کیفیت خریداری کنید.

اگر از نمایندگی ها و فروشگاه ها مستقیما خرید کنید بخشی از هزینه های اضافی حذف و دست واسطه ها در این میان کوتاه شده و می توانید محصول با کیفیت را با قیمت واقعی خریداری کنید. بنابراین همان طور که اشاره شد علاوه بر مارک ، مدل دیکسی و یا کاسه ای آن نیز در قیمت لنت تعیین تاثیر گذار خواهد بود.

 

محصولات مربط :

مقالات مرتبط :

مارا در اینستاگرام دنبال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + شش =