لوازم یدکی پراید

لوازم یدکی پراید

تمامی خودروها ، دارای اقلام و لوازم مصرفی هستند که در زمان های معینی نیاز است که تعویض شوند. این زمان بندی ها در خودروهای مختلف و در اقلام متفاوت ، تغییر می نماید. لوازم یدکی پراید به میزان زیایدی به مدت زمان کارکرد آن بستگی دارد و کیفیت قطعاتی که در این خودرو استفاده می شود می تواند در طول عمر آن تاثیر گذار باشد.

مواردی همچون روغن ترمز و یا روغن موتور ، فیلتر روغن و هوا و دیگر موارد از جمله لوازم یدکی مصرف در خودروی پراید محسوب می شوند.

لیست لوازم یدکی پراید

همان گونه که اشاره شد، خودروی پراید دارای تعداد زیادی قطعات و لوازم مصرفی می باشد که به شکل دوره ای در زمان های مشخصی تعویض می شوند. در میان این لوازم مصرفی ، روغن موتور خودرو یکی از مهم ترین آن ها می باشد که بر حسب نوع خودروی پراید و نوع روغنی که در آن استفاده می شود بایستی تعویض گردد. به طور کلی در هر پنج الی ده هزار کیلومتر نیاز است که روغن آن عوض شود. در کنار آن می توان به تعویض دیگر قطعات و لوازم بشرح ذیل اشاره نمود :

در خصوص روغن موتور به طور معمول بین پنج الی ده هزار کیلومتر، تعویض صورت می گیرد. همچنین برای زمان تعویض روغن ترمز به صورت تقریبی بین یک تا دو سال تعیین می نمایند. اما برای روغن هیدرولی متناسب با کیفیت روغن به طور معمول هر یک سال تعویض می گردد.

زمان تعویض روغن گیربکس را می توان بین هشتاد تا یکصد هزار کیلومتر عنوان کرد. در خصوص فیلتر های روغن و بنزین نیز عمدتا بین ده الی بیست هزار کیلومتر تعویض صورت می گیرد اما فیلتر هوا را مطابق با شرایط آلودگی بین یک الی دو ماه تعویض می نمایند.

تعویض لوازم یدکی پراید

در خصوص قطعات مهمی مانند لنت ترمز در خصوص چرخ های جلو بین بیست تا سی هزار و در مورد چرخ های عقب بین هفتاد تا یکصد هزار کیلومتر ، زمان تعویض تعیین می نمایند. آب های ضد یخ و مخزن شیشه بایستی به صورت منظم بررسی شده و تسمه دینام و پروانه مستمر بازدید شود تا در صورتی که دچار آسیب شده باشند برای تعویض آن ها اقدام نمود.

تعویض لوازم یدکی پراید

تسمه تایم و صفحه کلاچ نیز یکی از قطعاتی است که بین شصت تا هشتاد هزار کیلومتر زمان تعویض آن است. باتری خودرو نیز بین یک الی دو سال قابل تعویض بوده و لاستیک ها به طور متوسط در هر هفتاد الی یکصد هزار کیلومتر عوض خواهد شد.

تمامی موارد اعلام شده در دسته لوازم مصرفی پراید بوده و نیاز به بازدید دوره ای و تعویض های به موقع دارد. اما در کنار آن نیاز است که هنگام خرید به کیفیت و برند لوازم یدکی پراید دقت کرده و از خرید قطعات نامرغوب پرهیز نمایید.

به عنوان مثال در قسمت انژکتوری پراید، لازم است که به صورت دوره ای بازدید ها صورت گرفته و در صورت امکان کار شستشوی آن انجام گردد. توجه داشته باشید که تمامی این بازدید ها در صورتی که به موقع صورت گیرد باعث می شود طول عمر لوازم یدکی پراید بالا رفته و سلامت بیشتر خودرو را تضمین نماید.

برای مطالعه بیشتر با ما همراه باشید:

پیج اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =