بهترین روغن موتور برای پژو پارس

 خودروی پژو پارس و یا پژو پرشیا که در اواخر دهه ۷۰ در کشور تولید شد، از همان ابتدا از طرفداران زیادی برخوردار بود. این خودرو به برخی از کشور ها از جمله عراق هم صادر می شد. به طور کلی برای این که موتور این مدل از ماشین ها سالم بماند و بتواند به خوبی کار کند، باید از روغن موتور های مناسب و با کیفیت برای آن ها استفاده کنیم. در واقع انتخاب بهترین روغن موتور برای پژو پارس، نیاز به بررسی یک سری از نکات دارد که هم مربوط به کیفیت و ترکیبات سازنده روغن می باشد و هم به نوع موتور پژو پارس، بستگی دارد. شما با انتخاب یک روغن موتور مرغوب، می توانید در روند بهبود کارکرد موتور خودروی خود موثر باشید.

همان طور که می دانید، در بازار فروش روغن موتور ها، تعداد بسیار زیاد و متنوعی از روغن موتور های با کیفیت وجود دارد که هر کدام در نوع خود، جزو یکی از بهترین روغن موتور ها می باشد ولی شما باید با بررسی و مقایسه آن ها، بهترین روغن موتور برای پژو پارس خود را انتخاب کنید و از کیفیت آن لذت ببرید. به همین منظور ما سعی کرده ایم تا بتوانیم تمام نکاتی را که شما باید در مورد کیفیت و جنس روغن موتور ها بدانید تا بتوانید یک روغن موتور مناسب را برای پژو پارس خود انتخاب کنید، در این مقاله بیان کرده و هر کدام تا به صورت کامل توضیح داده ایم.

روغن موتور های متناسب با مدل های مختلف پژو پارس و ویژگی های موتور آن ها

روغن موتور های متناسب با مدل های مختلف پژو پارس و ویژگی های موتور آن ها

برای این که بتوانید بهترین روغن موتور برای پژو پارس خود را انتخاب کنید، باید حتما در مورد کیفیت روغن های مختلف و نوع موتور خودروی خود اطلاعاتی را به دست آورید. روغنی که برای موتور خودروی خود انتخاب می  کنید، باید با آن هماهنگی داشته باشد و با توجه به همان نوع موتور، تولید شده باشد. در ضمن دانستن درجه ویسکوزیته موتور خودرو و سطح کیفی آن، می تواند به شما در روند انتخاب بهترین روغن موتور کمک بکند. به همین منظور ما در ادامه همین مطلب درباره مدل های مختلف پژو پارس و روغن موتور های مناسب برای موتور آن ها، نکاتی را بیان می کنیم که رعایت آن ها برای سالم ماندن موتور خودروی شما بسیار مهم و ضروری است.

پژو پارس معمولی

  • بهترین روغن موتور  پژو پارس معمولی

این مدل از خودرو ها که دارای موتور های پژو-سیتروئن هستند، با نام های دیگری مانند LFZ و L3 هم شناخته می شوند. جالب است بدانید که موتور این خودرو ها از نوع XU7JP است که دارای ۸ سوپاپ و ۴ سیلندر می باشد. بهترین روغن موتور برای پژو پارس با این مدل، باید دارای درجه ویسکوزیته ۲۰W-50 باشد. به طور کلی روغن موتور های متناسب با این خودرو ها، از سطح کیفی SL و یا SM برخوردار هستند. پژو پارس های معمولی می توانند ۸/۴ لیتر روغن موتور را در خود جای دهند.

پژو پارس معمولی

  • بهترین روغن موتور  پژو پارس ELX

پژو پارس های ELX که به عنوان پژو پارس سال هم شناخته می شوند، یکی از معروف ترین مدل های پژو پارس می باشد. این خودرو ها از موتور هایی با ۱۶ سوپاپ برخوردار هستند که موتور آن ها از نوع XU7J4P/L4 می باشد. بهترین روغن موتور برای پژو پارس با مدل ELX باید دارای درجه ویسکوزیته ۲۰W-50 باشد تا بتواند به کارکرد بهتر خودروی شما کمک بکند. به همین منظور باید برای سلامت ماشین خود، از روغن موتور هایی با این درجه ویسکوزیته استفاده کنید.

پژو پارس ELX

  • بهترین روغن موتور  پژو پارس دوگانه سوز

در واقع این مدل از پژو پارس ها که به عنوان پژو پارس های دوگانه سوز شناخته می شوند، از موتوری همانند موتور پژو پارس معمولی برخوردار هستند و به همین دلیل باید برای آن ها از روغن موتور هایی با درجه ویسکوزیته ۲۰W-50 استفاده کرد تا به موتور خودرو آسیبی وارد نشود. همچنین موتور آن ها می تواند ۸/۴ لیتر از روغن موتور را درون خود جای دهد. بنابراین بهترین روغن موتور برای پژو پارس هایی از این دست، روغن موتور هایی هستند که درجه ویسکوزیته ۲۰W-50 داشته باشند.

پژو پارس دوگانه سوز

  • پژو پارس با گیربکس اتوماتیک

این مدل از پژو پارس ها که در بازار فروش از محبوبیت زیادی برخوردار هستند، در ساختار خود موتور TU5 دارند که این موتور ها دارای ۱۶ سوپاپ می باشند. روغن موتور های مناسب برای این مدل از پژو پارس ها، باید از درجه ویسکوزیته ۱۰W-40 برخوردار باشند. موتور این خودرو ها قادر هستند تا در هر سری از ۵/۳ لیتر روغن موتور در درون خود استفاده کنند. در نتیجه بهترین روغن موتور برای پژو پارس با گیربکس اتوماتیک باید از درجه ویسکوزیته ۱۰W-40 برخوردار بوده و دارای سطح کیفی SN، SM و یا SL باشد.

بهترین روغن موتور برای پژو پارس با گیربکس اتوماتیک

  • پژو پارس LX

این خودرو ها دارای موتوری از نوع TU5JP4G می باشند که می توانند ۵/۳ لیتر از روغن موتور را در خود جای دهند. برای انتخاب روغن موتور مناسب برای این مدل از ماشین ها هم باید درجه ویسکوزیته مناسب و سطح کیفی قابل قبول برای موتور آن را بدانید تا در ادامه دچار مشکلاتی برای موتور خودروی خود نشوید. بهترین روغن موتور برای پژو پارس LX باید در سطح کیفی SN،SM یا SL و با درجه ویسکوزیته ۱۰W-40 تولید شود. به همین دلیل شما برای انتخاب با کیفیت ترین روغن موتور برای ماشین خود، باید اطلاعاتی را در مورد موتور خودرو بدانید و با دقت برای انتخاب روغن موتور متناسب با آن اقدام کنید.

بهترین روغن موتور برای پژو پارس پژو پارس LX

به طور کلی برای انتخاب بهترین روغن موتور برای پژو پارس، باید ابتدا مدل خودروی خود را بدانید و سپس با توجه به نوع موتور آن و ویژگی هایی که دارد، برای انتخاب روغن موتور اقدام کنید. مهم ترین ویژگی های موتور خودرو که داشتن اطلاعات کافی در مورد آن ها می تواند به شما در انتخاب روغن موتور مناسب برای خودرو کمک کند، درجه ویسکوزیته و سطح کیفی موتور می باشد. به همین منظور ما در این مقاله سعی کرده ایم تا بتوانیم اطلاعاتی کامل و جامع را در مورد این ویژگی های موتور، متناسب با مدل پژو پارس شما بیان کنیم تا در انتخاب روغن موتور مناسب، دچار اشتباه نشوید.

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

 

مارا در اینستاگرام دنبال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 5 =